Kaip rasti tinkamą ventiliatorių
Praktiška ir patogu: gaivinimas vienu mygtuko paspaudimu Rasti tinkamą ventiliatorių, pritaikytą jūsų poreikiams ir gyvenamajai erdvei, labai paprasta. Prieš pirkdami ventiliatorių turėtumėte apsvarstyti, ko jums reikia: ar jis turi veikti ypač tyliai, kad galėtumėte jį naudoti ir miegamajame? Ar ji turėtų būti kuo mažesnė ir ją būtų galima montuoti, pavyzdžiui, ant šlaitinio stogo? O gal jis turėtų būti valdomas išmaniuoju būdu ir turėti daug nustatymų parinkčių? Padedame rasti geriausią ventiliatorių.
Mūsų svarbiausios rekomendacijos
Geriausi gerbėjai Visų tipų ventiliatoriai
Naujovės
Kaip pasirinkti tinkamą ventiliatoriaus dydį
Atsižvelgdami į patalpos dydį, turėtumėte įsitikinti, kad ventiliatoriaus skersmuo yra tinkamas. Toliau pateikta apžvalga padeda orientuotis:
Mažas kambarys, pvz., svečių kambarys:
< 3 x 3 m
Ø: 76 - 122 cm
Didelis kambarys, pvz., svetainė:
< 6 x 6 m
Ø: 127-137 cm
labai didelė patalpa, pvz., palėpėje esantis butas:
> 6 x 6 m
Ø: nuo 142 cm
Lubų ventiliatoriai su apšvietimu ir be jo
Tylus šnabždesys miegamuosiuose Ant lubų turite tik vieną maitinimo jungtį ir negalite nuspręsti, ar ją naudoti ventiliatoriui, ar lubų šviestuvui? Tada tiesiog pasirinkite ventiliatorių su integruotais šviesos diodais, kad užtikrintumėte gerą bendrą apšvietimą. Taip pat galima įsigyti nuotolinio valdymo pultą, kuriuo galima pasirinkti šviesos spalvą. Miegamajame rekomenduojama rinktis tyliai veikiantį modelį, pavyzdžiui, su "WhisperWind®" varikliu, kaip "Hunter".
Parduotuvės ventiliatoriai
Išmanieji ventiliatoriai
Patogumas dėl universalaus valdymo Laikantis šių laikų, ventiliatorius taip pat galima valdyti išmaniai - nuotolinio valdymo pultu arba programėle. Taip lengva reguliuoti važiavimo greitį ir kryptį. Jei ventiliatorius veikia ir kaip lemputė, šviesos spalvą galima reguliuoti vienu piršto prisilietimu. Jei norite, išmaniojo oro gaiviklio funkcijas galite iškviesti naudodami balso asistentą. Kitas variantas: jei gamintojas yra numatęs, paprasčiausiai sumontuokite radijo imtuvą ir vėliau ventiliatorių paverskite išmaniuoju.
Išmaniųjų ventiliatorių parduotuvė
Vėsus vėjelis dėl stalo ir pjedestalo ventiliatorių
Tikslinis vėsinimas bet kurioje vietoje Stalo ir pjedestalo ventiliatoriai gali būti įjungti akimirksniu artimiausiame elektros lizdelyje, kai netikėtai užklumpa karštis. Ypač populiarūs mobilieji ventiliatoriai biurams ir namų biurams - nukreipti į tam tikrą kampą arba svyruojantys didesniu spinduliu. Tačiau jie taip pat vėsina ir suteikia žavesio gyvenamosiose erdvėse, pradedant svetaine ir baigiant virtuve, pavyzdžiui, retro stiliaus modeliai.
Parduotuvė stalo ventiliatoriai
IP apsaugos klasės ventiliatoriai
Gaivieji gėrimai lauko poilsio kambaryje Jei net gražiausia pavėsinga sodo vieta vasaros viduryje neužtikrina reikiamos vėsos, laikas sodo poilsio kambaryje įrengti ventiliatorių. Jei lubiniai ventiliatoriai, pavyzdžiui, tradicinės kompanijos "Westinghouse", turi atitinkamą IP apsaugos klasę, ne mažesnę kaip IP44, juos galima lengvai kabinti dengtose sodo vietose. Jei norite tik laikinai atvėsti, žinoma, galite pasiimti stalo ventiliatorių ir į sodą karštą popietę.
Lauko ventiliatorių parduotuvė
Svarbiausi faktai apie gerbėjus
Kada naudingas ventiliatorius?
Ventiliatorius naudingas ištisus metus. Vasaros režimu jis maloniai vėsina, o žiemos režimu - atvirkščiai - užtikrina gerą po lubomis įkalinto šildymo oro paskirstymą. Ši galimybė puikiai tinka šildymo išlaidoms sumažinti. Jei norite naudotis ventiliatoriaus privalumais 365 dienas per metus, pirkdami ventiliatorių turėtumėte įsitikinti, kad jis gali veikti žiemą.
Kokių tipų yra ventiliatoriai?
Lubiniai ventiliatoriai yra stacionariai sumontuoti ir prijungti per lubų jungtį. Jie gali būti skirti tik orui vėsinti ir paskirstyti arba su integruotomis LED lempomis, skirtomis bendram apšvietimui. Stovinčius ir stalinius ventiliatorius galima lanksčiai išdėstyti. Akumuliatorius įkraunamas per USB jungtį, todėl juos galima naudoti net keliaujant. Ventiliatorių jau galima įsigyti už mažiau nei 100 eurų.
Į kokias technines detales reikia atsižvelgti?
Domina našumas, tinkamumas tam tikro dydžio patalpoms ir įvairūs intensyvumo lygiai. Priklausomai nuo lubų tipo, atkreipkite dėmesį į svorį. Pastatinius ventiliatorius turėtų būti galima pakreipti ir svyruoti (judinti galvutę). Taip pat praktiška: reguliuojamo aukščio pjedestaliniai ventiliatoriai. Valdymo galimybės - nuo traukimo grandinių iki išmaniojo telefono programėlių.
Žiemos režimas
Žiemą po lubomis susikaupęs šiltas šildymo oras geriau pasiskirsto patalpoje. Dėl to kojos išlieka šiltos ir taupomos šildymo išlaidos.
Vasaros režimas
Vasarą ventiliatorius cirkuliuoja orą ir maloniai vėsina odą. Daugelio ventiliatorių stiprumą galima reguliuoti atskirai.
DUK: Dažniausiai užduodami klausimai apie energijos taupymą
Pirmiausia svarbu išsiaiškinti, kokiems reikalavimams ir erdvės sąlygoms turėtų būti pritaikytas ventiliatorius. Jei nenorite vargintis su montavimu, rinkitės pjedestalinį ventiliatorių, kuriam reikia tik kištukinio lizdo. Jei norite sutaupyti vietos ant grindų ir pasinaudoti žiemos režimu, rinkitės lubinį ventiliatorių su reversinio veikimo galimybe. Jei norite lubų jungtį naudoti ir bendram apšvietimui, patartina naudoti ventiliatorių su integruotu LED apšvietimu. Jei norite ventiliatorių integruoti į išmaniųjų namų sistemą, turėtumėte rinktis išmaniuosius modelius. Žinoma, naudodami lauke, rinkitės ventiliatorių, kurio IP apsaugos klasė yra ne mažesnė kaip IP44.
Ventiliatoriaus skersmuo taip pat turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į patalpos dydį. Mažesnėse nei 10 m² patalpose pakanka 76-122 cm skersmens. Didesniuose, iki 35 m² ploto kambariuose, gali būti naudojami 127-137 cm skersmens vamzdžiai. O jei tai dar daugiau, pavyzdžiui, atviro išplanavimo palėpės bute, yra dar didesnio skersmens ventiliatorių, pavyzdžiui, Westinghouse, kurių skersmuo viršija 250 cm.
Nėra bendro atsakymo, kiek vatų turėtų būti ventiliatoriaus galia. Tačiau energijos suvartojimas priklauso nuo ventiliatoriaus greičio arba apsisukimų per minutę. Naudojant modelį su skirtingais sukimosi greičio lygiais, energijos sąnaudos didėja kartu su apsukų skaičiumi. Išsamioje informacijoje apie gaminį taip pat nurodoma galia vatais, susijusi su skirtingais greičio lygiais, pvz., galia: 60/45/40 vatų; greitis: 175/135/85 aps/min.
Ventiliatorius naudingas, jei vasarą trūksta reikiamos vėsos, o skersvėjų namuose ar pavėsingos vietos sode nebepakanka. Ventiliatoriaus gali prireikti ir žiemą, jei šiltas šildymo oras kaupiasi po lubomis. Jei ventiliatorius orą patalpoje paskirsto atvirkštiniu režimu (reverso funkcija), kaip specialią žiemos darbo funkciją, galima sumažinti šildymo išlaidas.
Stalo ventiliatoriai geriausiai tinka tikslingai gaivinti, pavyzdžiui, prie darbo stalo. Dėl reguliuojamo svyravimo ir posvyrio pjedestalinius ventiliatorius galima nustatyti individualiai ir užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją bei gaivą net ir didelėse patalpose. Lubinio ventiliatoriaus vėsinimo poveikis yra neprilygstamas - kuo didesnis skersmuo, tuo didesnę patalpą reikia vėsinti. Vienintelis papildomas darbas - išankstinis montavimas.
Jei ventiliatorius yra lubinis, šis klausimas yra nereikalingas, nes jis stacionariai sumontuotas kambario centre, tačiau ne, jei ventiliatorius yra stalinis arba pastatomas ant pjedestalo. Jei lauke maloniai vėsu, galite pastatyti stovintį ventiliatorių nugara į atvirą langą. Taip į patalpą įsiurbiamas šviežias oras ir paskirstomas po visą kambarį. Jei lauke jau per karšta, pastatykite ventiliatorių kitoje kambario vietoje. Priklausomai nuo to, kaip intensyviai norite atsigaivinti, galite leisti jam svyruoti arba laikyti jį nejudantį.
Kad vasarą oras cirkuliuotų geriausiai, geriausia pastatomąjį ventiliatorių statyti šiek tiek į viršų nukreipta galvute. Tai geriausias būdas atvėsinti aukštyn kylantį šiltą orą.
Ypač tyliai veikiantys arba net tyliai šnabždantys ventiliatoriai taip pat nurodomi gaminio informacijoje. Pavyzdžiui, Hunter naudoja "WhisperWind®" variklius, todėl ventiliatoriai idealiai tinka naudoti miegamajame. Tokie tiekėjai kaip Westinghouse, Starluna ir Casafan taip pat teikia didelę reikšmę tyliam ventiliatorių darbui. Lumories.lt Apskritai parduotuvėje rasite aukštos kokybės ventiliatorių, kuriuos galima tyliai eksploatuoti.
Iš esmės ventiliatorius gali veikti tiek laiko, kiek norite. Jei šiltą vasaros vakarą paliksite jį įjungtą, kad užmigtumėte, taip pat galite pasinaudoti praktiška laikmačio funkcija, kad jis nebūtų įjungtas visą naktį. Taip taupoma elektros energija ir saugoma aplinka.
Norėdami ilgai džiaugtis ventiliatoriumi, turėtumėte jį reguliariai valyti. Taip yra dėl to, kad dulkės iš besisukančio oro yra linkusios nusėsti ant rotoriaus menčių. Svarbu, kad prieš valymą ventiliatorius būtų atjungtas nuo maitinimo šaltinio. Tada ventiliatorių galima ištraukti. Jei reikia, korpusą ir rotoriaus mentes galite nuvalyti drėgna šluoste. Jei rotoriaus menčių apsaugai įrengtos grotelės, prieš tai jas nuimkite. Verta susipažinti su bokštinių ventiliatorių naudojimo instrukcijomis. Čia sužinosite, kaip geriausiai atidaryti korpusą ir išvalyti prietaisą.
Jei vasaros režimu rotoriaus mentės sukasi prieš laikrodžio rodyklę (vadinamasis veikimas į priekį), po ventiliatoriumi susidaro vėsinantis vėjelis. Dėl to jis tampa iki 8 laipsnių vėsesnis. Be to, kambaryje maloniai cirkuliuoja oras. Kita vertus, jei mentės sukasi pagal laikrodžio rodyklę (žiemos režimas arba atvirkštinis režimas), ventiliatorius po lubomis susikaupusį šiltą šildymo orą per sienas paskirsto po visą patalpą. Beje, žiemą ventiliatoriui veikiant žiemos režimu, nėra gaivaus vėjelio, todėl nėra pavojaus peršalti.