Šviesos dizaineriai

Šviesos dizaineriai

Apšvietimo kūriniai su grakštumu ir žavesiu

Šios moterys žino, kas yra šiuolaikinis dizainas: Visų pagrindinių prekių ženklų šviesos dizainerės įkvepia mus rafinuotomis šviesos skulptūromis, elegantiškais apšvietimo aksesuarais ir novatoriškais, gerą nuotaiką kuriančiais šviestuvais, taip pat savo nepakartojamu žavesiu!

Monica Armani

Monica Armani

"Luceplan" apšvietimo estetika

Ant jo aiškiai matyti Monikos Armani parašas: "Silenzio" pakabinamas šviestuvas, kurį ji sukūrė bendrovei "Luceplan". Šviestuve tekstilės estetika derinama su naujovišku garso sugėrimo poveikiu, kad kambaryje būtų jaukesnė atmosfera. Būtent tokį rafinuotą ryšį dizainerė kuria ir kituose savo architektūriniuose projektuose, pavyzdžiui, "Poltrona Frau Group" poilsio kambaryje.

Lucie Koldova

Lucie Koldova

Poetiškas "Fabbian" dizainas

Ant jo aiškiai matyti Monikos Armani parašas: "Silenzio" pakabinamas šviestuvas, kurį ji sukūrė bendrovei "Luceplan". Šviestuve tekstilės estetika derinama su naujovišku garso sugėrimo poveikiu, kad kambaryje būtų jaukesnė atmosfera. Būtent tokį rafinuotą ryšį dizainerė kuria ir kituose savo architektūriniuose projektuose, pavyzdžiui, "Poltrona Frau Group" poilsio kambaryje.

Elisa Giovannoni

Elisa Giovannoni

Aukščiausios klasės "Slamp" apšvietimo nuojauta

Ji dirbo su žymiais žmonėmis, tokiais kaip Michele De Lucchi. Šiandien ji yra viena iš jų: Elisa Giovannoni. Ji žinoma kaip "Giovannoni Design" dizainerė ir architektė, "Domus Academy" ir Milano dizaino mokyklos "Scuola Politecnica di Design" dėstytoja, taip pat dėl savo šviestuvų, įskaitant "Kalatos" pakabinamą šviestuvą. Ji sukūrė jas Slamp, sukurtus pagal tradicinių pintų gaminių pavyzdį.

Gae Aulenti

Gae Aulenti

Cult šviestuvai Martinelli Luce

Jos stalinė lempa "Pipistrello", kurią ji sukūrė "Martinelli Luce" 1965 m.: nepamirštama moderni klasika! 2012 m. mirusio Gae Aulenti gyvenime buvo daug etapų. Ji ne tik dirbo architekte ir dizainere, bet ir sukūrė Nacionalinio modernaus meno muziejaus Paryžiuje ir Katalonijos nacionalinio meno muziejaus Barselonoje dizainą.

Carlotta de Bevilacqua

Carlotta de Bevilacqua

Artemide grakšti šviesa

Carlotta de Bevilacqua laikoma apšvietimo dizaino vizioniere. 2020 m. mirusio "Artemide" įkūrėjo Ernesto Gismondi (Ernesto Gismondi) žmonos siekis buvo sukurti ateities šviesą, kuri visų pirma užtikrintų žmonių gerovę. Būdama "Artemide" viceprezidentė, Carlotta de Bevilacqua sukūrė įkraunamą stalinį šviestuvą "Come Together" ir kartu su dizainere Paola di Arianello - stiklinį stalinį šviestuvą "Empatia".

Jette Scheib

Jette Scheib

Grakšti Forestier šviesa

Jette Scheib sukūrė "Forestier" šviestuvų serijas "Carpa" ir "Oyster". Anksčiau Berlyno menų universitete studijavęs pramoninį dizainą, vėliau menininkas apsigyveno Barselonoje. Iš ten ji kuria gaminius tarptautiniu mastu pripažintoms interjero įmonėms. Jos kredo: "Gražiausias baldas niekada nebus patogus be tinkamo apšvietimo."

Elise Fouin

Elise Fouin

Forestier apšvietimo kompozicijos

Elise Fouin specializuojasi kurdama vis naujas ir gyvas kompozicijas iš medžiagų. Taip buvo sukurta jos šviestuvų serija "Papillon", skirta Forestier serijai. Jos šūkis: neapsiriboti vieno stiliaus ribomis, bet atvirai dirbti su dizainu. Eksperimentuojantis dizaineris yra sukūręs ne tik šviestuvų, bet ir daugybę baldų, stalo įrankių ir kilimų.

Maria Berntsen

Maria Berntsen

Puikūs Nordlux apšvietimo objektai

"Nordlux" ir "DFTP by Nordlux" kompanijoms Maria Berntsen jau yra sukūrusi daug šviestuvų ir ištisų šviestuvų serijų, įskaitant apdovanojimą pelniusį stalinį šviestuvą "Glossy", sudarytą iš stiklo ir marmuro. Maria Berntsen ne tik susižavėjusi šviestuvų dizainu, bet ir sukaupusi dešimtmečius trunkančią patirtį baldų ir gaminių dizaino bei dekoravimo srityse, o nuo 1992 m. dirba savo dizaino studijoje Kopenhagoje.

Ana Kraš

Ana Kraš

Linksmas šviesos menas HAY

Po baldų dizaino ir interjero architektūros studijų Belgrado taikomosios dailės universitete Ana Kraš persikėlė į Niujorką. Nuo tada ji įgyvendino daugybę projektų objektų dizaino, meno, fotografijos ir mados srityse. Ji sukūrė "Bonbon" pakabinamą šviestuvą "Hay" - rankomis vyniojamą šviestuvą, pagamintą iš medvilninių ir nailoninių siūlų, turinčių įvairių spalvų briaunų.

Ionna Vautrin

Ionna Vautrin

Foscarini poetiškas apšvietimo pojūtis

Ji stengiasi kurti objektus, kurie yra iš karto suprantami, bet vis tiek turi netikėtumo ir poezijos elementų: Prancūzų dizainerė Ionna Vautrin 2011 m. buvo apdovanota Paryžiaus miesto apdovanojimu "Grands Prix de la Création de la Ville de Paris". Ji dirba savo dizaino studijoje ir bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis visoje Europoje. Ji sukūrė "Foscarini" šviestuvų seriją "Chouchin" ir stalinį šviestuvą "Binic".

Silje Nesdal

Silje Nesdal

Neprilygstamas apšvietimo įkvėpimas Northern

Dizainerė Silje Nesdal, kurdama pakabinamą šviestuvą "Reveal", išreiškė šiuolaikinį paprasto, bet išraiškingo šiaurietiško dizaino poreikį. Jo burnoje išpūstame gaubte įmontuotas vamzdinis LED šviesos elementas, kuris ne tik papildo skandinavišką, bet ir daugelio kitų stilių interjerą ir suteikia šiltą šviesą. Užaugusi Norvegijos fiorduose, Silje Nesdal puoselėja savo gimtinės amatų tradicijas.

Odile Decq

Odile Decq

Futuristiniai apšvietimo objektai Luceplan

"Soleil Noir", kas reiškia "juodoji saulė", yra prancūzų dizainerės Odile Decq kūrybinis sumanymas. Futuristinės išvaizdos šviestuvas yra itin netradicinis, nes jis stebina ne tik savo organiška forma, bet ir medžiaga - putų plastiku. Daugybę tarptautinio pripažinimo sulaukusių projektų įgyvendinusi Odile Decq simbolizuoja maištingą senų konvencijų "apvertimą aukštyn kojomis". Jos vizitinė kortelė: neįprastas, radikalus, švelnus griežtumas.

Patricia Urquiola

Patricia Urquiola

Grakštus FLOS ir Foscarini šviesos menas

Patricios Urquiolos darbų yra meno ir dizaino muziejuose visame pasaulyje. Ispanų architektas, jau pelnęs keletą tarptautinių apdovanojimų, dar vaikystėje mėgo išardyti daiktus ir vėl juos sudėti. Jos aistra - atrasti naujas technologijas ir medžiagas bei panaudoti jas savo kūriniams įgyvendinti. Patricia Urquiola FLOS sukūrė "Almendra Linear" šviestuvų seriją. Kartu su Eliana Gerotto ji sukūrė "Foscarini" šviestuvų seriją "Caboche".

Greta Magnusson Grossman

Greta Magnusson Grossman

Grakštus FLOS ir Foscarini šviesos menas

Greta Magnusson Grossman (1906-1999) laikoma tikra dizaino pradininke. 1940 m. ištekėjusi už džiazo muzikanto Billy Grossmano, švedė į Šiaurės Ameriką atvežė skandinavišką stilių, kai persikėlė į Kaliforniją ir atidarė parduotuvę garsiojoje Rodeo Drive gatvėje Los Andžele. Tarp jos klientų: Frenkas Sinatra ir Ingrid Bergman. 1947 m. ji sukūrė bene garsiausią savo šviestuvų seriją "Gräshoppa" - tikras dizaino ikonas, kurios ir šiandien puošia šiuolaikinius interjerus.

Signe Hytte

Signe Hytte

Puristiniai apšvietimo kūriniai &Tradition ir "New Works

Įkvėpta kultūros ir meno, Signe Hytte kuria dekoratyvinius daiktus ir apšvietimo dizainą interjerams, kurie gali papasakoti istorijas. Kopenhagoje savo studijai vadovaujanti dizainerė savo kūryboje daug dėmesio skiria detalėms. Ji sukūrė "&Tradition" šviestuvų seriją "Journey", kurioje suderintos sferos ir kuboidai. Bendradarbiaudama su "New Works", ji sukūrė nepakartojamai minimalistinio stiliaus šviestuvų seriją "Karl-Johan".

Johanna Forsberg

Johanna Forsberg

Elegantiški Northern apšvietimo objektai

Johanna Forsberg savo šviesos meno kūrinį, vadinamą "Heat", apibūdina kaip "žėrintį ugnies debesį", kurį galima įsigyti iš žalvario ir plieno. Kuriant šį šviestuvą labai svarbus buvo socialinis aspektas: siekdamas skatinti kūrybiškumą ir meninio tobulėjimo galimybes, švedų dizaineris pradėjo bendradarbiauti su plėtros agentūra, kuri prieglobsčio prašytojus ir bedarbius migrantus įtraukė į rankų darbo šviestuvo gaubto gamybos procesą.

Toni Rie

Toni Rie

Frandsen - nesenstanti įvairovė

Toni Rie, "Frandsen" dizaino skyriaus vadovas, pasižymi įvairiapusiškumu: Daugelyje jos dizainų daugiausia dėmesio skiriama grynoms, geometrinėms formoms, o kituose vyrauja atmosferinis požiūris ir jie atrodo beveik organiški. Juos vienija smalsumas šiuolaikiniam dizainui. Geriausiai žinomi Toni Rieso šviestuvų kūriniai yra organiško žaismingumo pakabinamas šviestuvas "Air" iš matinio stiklo ir geometrinio paprastumo šviestuvų serija "Lyss", kurią pagyvina įžemintos spalvų paletės niuansai.

Emiliana Martinelli

Emiliana Martinelli

Šviesi Martinelli Luce įvairovė

Baigusi architektūros studijas, Emiliana Martinelli pradėjo dirbti šeimos įmonėje "Martinelli Luce", kurią šeštajame dešimtmetyje įkūrė jos tėvas Elio, vienas svarbiausių septintojo ir aštuntojo dešimtmečių apšvietimo dizainerių. Taip prasidėjo jos kelionė dizaino pasaulyje. Bėgant metams ji sukūrė daugybę buitinių ir techninių šviestuvų, kai kurie iš jų buvo įvertinti svarbiais tarptautiniais apdovanojimais. Ji bendradarbiavo su tokiais architektais kaip Gae Aulenti ir Sergio Asti ir iki šiol dirba su svarbiais Italijos ir užsienio dizaineriais.

Mariana Pellegrino Soto

Mariana Pellegrino Soto

Oluce linijinio apšvietimo dizainas

Mariana Pellegrino Soto šviestuvams būdingas minimalistinis rafinuotumas. Venesuelos apšvietimo dizaineris baigė gaminių dizaino studijas Europos dizaino institute (Istituto Europeo di Design) Romoje. Baigiamąjį projektą ji baigė paskutiniaisiais studijų metais bendradarbiaudama su "Oluce". Iki šiol ji yra sukūrusi įvairių šviestuvų ir šviestuvų serijų, įskaitant "Alba" ir "Cylinda", dizainą šiam italų apšvietimo gamintojui.

Inma Bermúdez

Inma Bermúdez

"Marset" šviesus lengvumas

Inma Bermúdez nešiojamuoju įkraunamu staliniu šviestuvu "FollowMe" suteikia interjerui ir lauko svetainėms šviesą. Ispanų dizainerė pradėjo savo karjerą pramoninio dizaino srityje ir jau yra dirbusi Švedijos bendrovės "Ikea" dizaino skyriuje. Daugybė apdovanojimų ir nominacijų, pvz., 2009 m. Dizaino apdovanojimas, pabrėžia ypatingą jos kūrybinio braižo vertę.

Paola Navone

Paola Navone

Karman, Fontana Arte ir Martinelli Luce apšvietimo koncepcijos su siela

Paola Navone pasižymi nenuilstamu formų, medžiagų, audinių ir struktūrų ieškojimu ir smalsumu. Tarptautinius apdovanojimus pelniusi architektė ir interjero dizainerė savo apšvietimo kūriniams suteikia dvasią ir sielą, unikaliai derindama svajingą išradingumą ir paprastą dizaino kalbą. Įvairių dizainų pakabinamas šviestuvas "Bibendum" dar kartą parodė, kaip galima laužyti įprastas sąvokas. Iš pušies kankorėžio sumodeliuotas jos sudėtingas apšvietimo kūrinys "Pinecone", skirtas "Fontana Arte". "Kiki" šviestuvų serija - tai Paolos Navonės kūrinys "Martinelli Luce".