Šviestuvas kaip šviesos šaltinis ir dizaino objektas
Nuo lempučių iki išmaniųjų šviesos šaltiniųNet ir šiais laikais, kai šviesos diodai yra 90 % ekonomiškesni, tradicinė kaitrinė lempa tebėra jaukios šviesos ir stilingo dizaino įsikūnijimas. Todėl šiuolaikinės LED alternatyvos savo dizainu ir apšvietimo kokybe dažnai yra sukurtos pagal "lemputės" pavyzdį ir visais atžvilgiais jas tobulina.
Mūsų geriausios rekomendacijos dėl elektros lempučių
Mūsų naujovės
LED šviesos šaltinių privalumai:
- Iki 90 proc. ekonomiškesnis, palyginti su kaitrinėmis lempomis
- Naudojant naujos A energinio efektyvumo klasės LED lempas, net daugiau kaip 90 %
- Daugiau kaip 60 % energijos ir išlaidų sutaupoma, palyginti su halogeninėmis lempomis
- Iki 50 000 valandų tarnavimo laikas
- Suderinamas su įprastais kištukiniais lizdais
- 100 % ryškumo, kai tik įjungiamas
A efektyvumo klasės šviesos šaltinis:
2021 m. energijos vartojimo efektyvumo etiketėje visiems elektros prietaisams, lempoms ir šviestuvams suteikta nauja energijos vartojimo efektyvumo klasė. Didžiausio efektyvumo A klasė iš pradžių liko tuščia.
Dėl itin efektyvių LED šviesos šaltinių gamybos pažangos dabar yra ir šviesos šaltinių su naujuoju EEK A. Palyginti su "įprastomis" LED lempomis, jie pasiekia iki 200 lm/W, todėl yra dvigubai efektyvesni ir ekonomiškesni už įprastus LED (iki 100 lm/W šviesos srauto efektyvumas).
Perėjimas prie LED:
LED lempos turi tuos pačius standartizuotus pagrindus kaip ir jų pirmtakės - nuo kaitrinių iki halogeninių lempų. Jie vadinami modernizavimu. Pavyzdžiui, lemputę su E27 cokoliu galima lengvai pakeisti LED lempa, skirta atitinkamam lizdui.
Įprasto ryškumo lyginamosios vertės pateikiamos produkto informacijoje ir ant pakuotės. Jei anksčiau buvo svarbūs vatai, dabar lemiamą reikšmę turi šviesos srautas.
LED lempos skirtingiems lizdams
Lempučių keitimas išmaniuosiuose namuose
Norint pradėti naudoti išmaniuosius namus, tereikia išmaniojo šviesos šaltinio. Išmaniąją alternatyvią lemputę tereikia įkišti į įprastą lizdą ir, priklausomai nuo gaminio, ji gali iš karto šviesti ir pritemdyti jūsų mėgstamomis spalvomis. Valdoma programėle, balsu arba išmaniuoju jungikliu.
Retro lempos
Šie šviesos šaltiniai į mūsų gyvenamąsias erdves įneša retro stiliaus ir nostalgijos: nuo kaitrinės lempos, kuri yra duoklė elektros lemputėms su jų siūlu, iki dūminio stiklo septyniasdešimtųjų stiliaus lempučių ir lemputės formos gaublių - šie šiltos baltos spalvos šviesos šaltiniai į mūsų kambarius įneša jaukumo. Kad jaukiai jaustumėtės, reikia tik kištukinio lizdo arba skaidraus atspalvio.
Įvairios formos
LED šviesos šaltiniai, atkartojantys mėgstamos lemputės formą ir savybes, yra neatsiejama mūsų apšvietimo dizaino dalis. Tačiau LED gali daugiau: tokie gamintojai kaip "Segula", "Calex & Co." gamina vis išradingesnes formas ir šviesos efektus. Dažnai iš pirmo žvilgsnio nepastebima, kad tai tiesiog šviesos šaltinis, o ne šviestuvas.
Faktai apie kaitrines lempas ir ką šiandien gali LED lempos
Thomas Alva Edisonas laikomas elektros lemputės išradėju. Tiesą sakant, jie jau egzistavo - be genialios rinkodaros idėjos. 1880 m. Edisonas užpatentavo kaitinamąją lempą, ją ištobulino ir investavo į elektros tinklo kūrimą.
Stiklinė lemputė (1) apsaugo kaitinamąją giją (2) nuo degimo dėl aplinkos ore esančio deguonies kiekio. Pagrindas (3) fiksuoja šviesos šaltinį lizde ir užtikrina elektrinį kontaktą. Šiuolaikinės LED kaitrinės lempos imituoja kaitrinių lempų išvaizdą.
Kaitinamosios lempos skleidė šiltai baltą šviesą, kurios spalvinė temperatūra buvo žemesnė nei 3300 kelvinų. Tai labai jaukiai ir patogiai veikia gyvenamuosiuose kambariuose. Todėl perkant LED lempas, ši spalvų temperatūra yra svarbi, kad būtų sukurta puiki atmosfera.
Kaitrinės lempos visada buvo reguliuojamo ryškumo. Ne visus šviesos diodus galima pritemdyti, tačiau patį pritemdymą atlikti paprasčiau, pvz., naudojant išmaniąsias LED lempas su įmontuotu pritemdymo įtaisu, valdomu programėle arba balsu.
Kaip ir kaitinamoji lempa, šviesos diodas iš karto pasiekia maksimalų šviesos srautą. Dėl to šviesos šaltinis taip pat tinka koridoriams, kuriuose šviesa turi šviesti iš karto, pvz., laiptinėms ir koridoriams.
Šiuolaikinės LED lempos (kaip ir kaitrinės lempos) turi standartizuotus lizdus, pvz., E27, GU10 arba G9. Šie LED šviesos šaltiniai vadinami modifikuotais. Jos tvirtinamos prie mėgstamo pakabinamo, lubinio ar stalinio šviestuvo lizdo, kaip ir senosios lemputės.