Jei virtuvės šviesoje maistas atrodo bespalvis nei prekybos centre, spalvinga suknelė miegamajame praranda spalvas arba veidas veidrodyje atrodo nenatūraliai, dažnai taip nutinka dėl prasto šviesos šaltinio spalvų perteikimo. Todėl geras arba labai geras spalvų perteikimas yra gyvenimo komforto dalis, nes spalvos atsiskleidžia tik su šviesos šaltiniu, turinčiu aukštą spalvų perteikimo indeksą (CRI) - tiek baldų, tiek mados, tiek valgomojo srityje.
Kokia yra CRI vertė?
Spalvų perteikimo indeksas (CRI) rodo, kaip natūraliai atrodo objekto spalvos, kai jį apšviečia tam tikras šviesos šaltinis. Todėl spalvų perteikimas yra šviesos šaltinio kokybės savybė. Ra 100 CRI reiškia, kad spalvos atkuriamos tikroviškai. Ra >= 90 reiškia labai gerą spalvų perteikimą, Ra >= 80 - gerą spalvų perteikimą, kuris idealiai tinka gyvenamosioms patalpoms ir yra labiausiai paplitęs tarp šiuolaikinių LED lempų.
Perkant šviesos šaltinius su aukštu CRI
Taip lengva pakeisti į LED
LED apšvietimo technologija šiandien pasižymi geromis arba labai geromis spalvų atkūrimo vertėmis (CRI >=80), todėl galima nedvejojant pereiti nuo halogeninės technologijos prie LED. Nebūtina daryti daugiau nei pakeisti lemputę. Naujosios apšvietimo technologijos privalumai, įskaitant iki 50 000 valandų tarnavimo laiką ir iki 90 % energijos taupymą, yra dar tvaresni.
DUK: Dažniausiai užduodami klausimai apie spalvų perteikimo indeksą
Kur galima rasti CRI duomenis?
Spalvų atkūrimo indeksą (CRI) galite rasti kiekvieno šviesos šaltinio informacijoje apie gaminį "Lampenwelt.de" internetinėje parduotuvėje.
Kaip matuojamas CRI?
Naudojant matavimo prietaisus, pavyzdžiui, spektrometrą, CRI galima išmatuoti pagal natūralios dienos šviesos skalę. Tai atliekama naudojant 14 bandomųjų spalvų, apibrėžtų standarte DIN 6169: 8 pagrindines etalonines spalvas (seną rožinę, garstyčių geltoną, geltonai žalią, šviesiai žalią, turkio mėlyną, dangaus mėlyną, šakų violetinę ir alyvinę violetinę) ir 6 antrines etalonines spalvas (sodrią raudoną, geltoną, žalią, mėlyną, odos atspalvių (rožinę) ir lapų žalią).
Matomąją elektromagnetinės spinduliuotės dalį nuo 380 nm iki 780 nm sudaro įvairios spektrinės spalvos. Natūrali dienos šviesa apima visas spalvas. Kita vertus, šviesos šaltiniai turi skirtingus šviesos spektrus. Jei lempa spinduliuoja šviesos spektrą su viršūnėmis ir mažesniais intensyvumais, ryškumas į spalvų paletę sklinda netolygiai. Tai pernelyg išryškina tam tikras spalvas. Jei spektro spalvos visiškai nėra, šios spalvos paviršiai atrodo pilkšvi.
14 bandomųjų spalvų pagal DIN 6169:
Kur taip pat svarbus aukštas CRI?
Be namų, geras spalvų perteikimas svarbus ne tik namuose, bet ir sveikatos priežiūros, pramonės, grafinio dizaino ir mados parduotuvėse.
Perbrauktos kainos atitinka gamintojo rekomenduojamą mažmeninę pardavimo kainą.
Į visas kainas įskaičiuotas 21 % PVM, pristatymo išlaidos neįskaičiuotos.