Daugeliui žmonių pritemdymas yra pagrindinė gyvenamojo kambario funkcija. Naudojant įprastines kaitrines ir halogenines lempas kartu su išoriniu reguliatoriumi, visada buvo galima reguliuoti šviesą pagal asmeninius pageidavimus ir padaryti ją jaukesnę. Šiandien ne kiekvieną šviesos šaltinį galima reguliuoti, tačiau yra daugybė naujų klasikinio reguliavimo alternatyvų - net ir neįrengus išorinio reguliatoriaus.
Daugelyje šiuolaikinių LED gaminių nereikia išorinio reguliatoriaus ar išmaniojo telefono - visa technologija yra šviesos šaltinyje. Šviestuvai ir lempos su tokiomis technologijomis kaip "Easydim", "Simply Dim" ar "3-Step-Dim" reguliuojami naudojant įprastą sieninį jungiklį ir nenaudojant išmaniojo telefono. Pakartotinai paspaudus, tiesiog perjungiami įvairūs užtamsinimo lygiai.
Į šviestuvą įmontuotą išmanųjį šviesos šaltinį bet kada galima nustatyti norimo ryškumo, nenaudojant papildomo reguliatoriaus.
Kurkite šviesos scenas su savo spalvomis
Priklausomai nuo išmaniųjų namų produkto, skirtingos RGB kambario spalvos gali būti naudojamos apšvietimo scenoms nustatyti, kurios gerokai pranoksta klasikinį šviesos pritemdymą.
Užtamsinimas belaidžiu sieniniu jungikliu
Išmanieji sieniniai jungikliai veikia belaidžiu ryšiu, naudojant bateriją arba net visiškai be maitinimo šaltinio ir naudojami kaip sieninis reguliatorius arba nuotolinio valdymo pultas.
Užtamsinimas nešiojamuoju nuotolinio valdymo pulteliu
Daugelį išmaniųjų šviesos šaltinių taip pat galima valdyti ne išmaniuoju telefonu, o specialiai sistemai skirtu nuotolinio valdymo pulteliu (priklausomai nuo gaminio pridedamas arba įsigyjamas atskirai).
DUK: Dažniausiai užduodami klausimai apie užtamsinimą
Ar galima pritemdyti bet kurią lempą?
Anksčiau kaitrines ir halogenines lempas buvo galima lengvai reguliuoti naudojant išorinį arba integruotą reguliatorių, pvz., grindų lempoje. Šiuolaikiniai LED šviesos šaltiniai turi būti aiškiai paženklinti kaip reguliuojamo apšvietimo šaltiniai ir jiems reikia tinkamo LED reguliatoriaus.
Ar lempa yra reguliuojamo ryškumo, ar ne, galite sužinoti iš straipsnio informacijos. Informaciją "dimmable: yes" galima rasti gaminio informacijoje ir ant lempos pakuotės.
Kaip įdiegti klasikinį elektroninį reguliatorių?
Dimeriai naudojami šviesos šaltinių ryškumui reguliuoti. Klasikinis reguliatorius nuolat tvirtinamas prie sienos ir pakeičia įprastą sieninį jungiklį. Tokio tipo reguliatorius galima palyginti lengvai modifikuoti. Vis dėlto, dirbant su elektros sistemomis, patariame kreiptis į elektriką, nes netinkamai elgiantis su jomis kyla pavojus gyvybei.
Perkant klasikinį reguliatorių svarbu įsitikinti, kad jis tinka šviesos šaltiniui. Šiuo metu tai paprastai būna LED reguliatorius, t. y. reguliatorius su galiniu (rečiau - su priekiniu) kraštu, skirtas naudoti su šviesos diodų lemputėmis ir šviestuvais. Naudodami kai kuriuos LED šviesos diodų reguliatorius taip pat galite vėliau patogiai pasirinkti, ar norite naudoti priekinio, ar galinio krašto fazės valdymą.
Kuo skiriasi rotacinis ir jutiklinis reguliatorius?
Sukamuoju reguliatoriumi galima tolygiai pasukti norimą ryškumą. Paspauskite , kad įjungtumėte arba išjungtumėte lempą. Jutiklinio reguliatoriaus ryškumas nustatomas paspaudus ir laikant svyruoklinį jungiklį. Gaminiai paprastai turi atminties funkciją, kad būtų išsaugotas apšvietimo lygis.
Kodėl mano reguliuojamo ryškumo LED lempa dūzgia ir mirga?
Šviesos šaltinio mirgėjimas reguliuojant apšvietimą dažnai pasireiškia, jei naudojamas netinkamas reguliatorius. Pagal šviesos šaltinio informaciją straipsnyje galima nustatyti, kokį reguliatorių galima naudoti. Jei kyla abejonių, mūsų klientų aptarnavimo tarnyba mielai padės.
Kas nutinka, kai pritemdomi netemdomi šviesos diodai?
Tokiu atveju gali būti sugadintas reguliatorius ir šviesos šaltinis. Taip pat tikėtina, kad šviesos šaltinis pradės mirgėti ir mirgėti, visai neužsidegs arba suges anksčiau laiko.
Ar jau įrengti reguliatoriai taip pat veikia su išmaniosiomis lempomis?
Ne, naudojant išmaniąsias lempas ir šviestuvus, reikia pašalinti esamus buitinės instaliacijos reguliatorius, kad nebūtų pažeisti išmanieji elementai.
Ką šviestuvams reiškia "dimeris neįtrauktas" / "dimeris įtrauktas"?
Jei gaminio informacijoje nurodyta ne tik "reguliuojamas: taip", bet ir "reguliatorius: pridedamas", vadinasi, visa reguliavimo technologija yra įmontuota į lempą ar šviestuvą. Todėl išoriniai reguliatoriai nereikalingi.
Kas yra priekinio krašto fazės valdymo reguliatoriai ir galinio krašto fazės valdymo reguliatoriai?
Pagrindinio ir galinio krašto fazinio pjovimo reguliatoriai skiriasi pagal tai, kokiems lempų tipams jie tinka. Abu elementai tinka kintamajai srovei. Pirmo krašto fazės valdymas (ant reguliatoriaus pažymėtas L) tinka indukcinėms apkrovoms, pvz., jei prieš srovę prijungtas įprastinis transformatorius, ir reguliuojamoms energiją taupančioms lemputėms. Fazės išjungimo valdymas (ant reguliatoriaus pažymėtas C) tinka talpinėms apkrovoms, pvz., jei prieš srovę prijungtas elektroninis transformatorius.
"R" žymimi reguliatoriai tinka grynai ominėms apkrovoms, pvz., kaitrinėms arba halogeninėms lempoms. "Universalūs reguliatoriai" - RC, RL arba RLC - yra suderinami su keliais tipais ir kai kuriais atvejais patys atpažįsta, kokia apkrova prijungta. Kaitrines ir aukštos įtampos halogenines lempas galima reguliuoti R, L ir C reguliatoriais, žemos įtampos halogenines lempas - L (įprastas transformatorius) arba C (elektroninis transformatorius), priklausomai nuo transformatoriaus. LED lempos ir šviestuvai dažnai gali būti reguliuojami priekinio arba galinio krašto faziniais reguliatoriais.
Šviestuve yra integruotas reguliatorius, kaip rasti tinkamą šviesos šaltinį?
Dažnai šviesos srauto mažinimo technologija įmontuojama tiesiai į šviestuvą, todėl papildomo reguliatoriaus nereikia. Jei šviesos šaltinis yra stacionariai integruotas į šviestuvą, daugiau nieko svarstyti nereikia. Tačiau jei šviesos šaltinį galima pakeisti, pakaitinis šviesos šaltinis turi būti suderintas su reguliatoriumi, kuris kiekviename šviestuve yra skirtingas. Mūsų klientų aptarnavimo komanda mielai padės išsirinkti tinkamą šviesos šaltinį.
Turiu sieninį reguliatorių, kaip rasti tinkamą šviesos šaltinį?
Jei jau yra įrengtas reguliatorius, nuo reguliatoriaus tipo priklauso, kokį šviesos šaltinį galima naudoti. Jei abejojate, jūsų elektrikas arba mūsų klientų konsultavimo tarnyba mielai padės pasirinkti tinkamą šviesos šaltinį. Geriausia, jei turėtumėte universalų LED šviesos diodų reguliatorių, kuris leistų pasirinkti priekinio ir galinio krašto fazės valdymą ir būtų lengvai suderinamas su šviesos diodų lemputėmis (bet ne su išmaniųjų namų lemputėmis).
Neturiu nei sieninio reguliatoriaus, nei reguliuojamo šviesos srauto šviestuvo, kaip greitai ir lengvai įrengti reguliuojamą šviesos srauto apšvietimą?
Jei neįrengtas reguliatorius ir nė viename šviestuve nėra įmontuoto reguliatoriaus, reguliuoti apšvietimą ypač lengva: naudojant išmaniuosius šviesos šaltinius. Jie valdomi išmaniuoju telefonu, nuotolinio valdymo pultu arba belaidžiu sieniniu jungikliu. Pastaruosius paprastai galima pritvirtinti prie sienos naudojant lipnias juosteles, o tada jie veikia taip pat, kaip ir klasikiniai sieniniai reguliatoriai.
Ką reiškia WarmGlow, GlowDim, DimTone, DimToWarm ir Sunset Dimming LED lempoms?
Pritemdytos kaitrinės ir halogeninės lempos skleidžia šiltesnę šviesą: volframo siūlelio temperatūra sumažėja, todėl šviesa turi daugiau raudonos spalvos komponentų. Tačiau įprasta reguliuojamo ryškumo LED lempa išlaiko savo spalvinę temperatūrą. Šiam efektui atkurti yra specialių reguliuojamo ryškumo LED lempų, kurių pavadinimai, priklausomai nuo gamintojo, yra WarmGlow, DimTone, GlowDim, Dim to Warm arba Sunset Dimming.
Šios LED lempos paprastai turi papildomus raudonus šviesos diodus, kurie, palyginti su šiltos baltos spalvos šviesos diodais, pritemdyti tampa ryškesni, todėl skleidžia raudonesnę šviesą. Spalvų temperatūros spektras skiriasi priklausomai nuo gaminio.
Perbrauktos kainos atitinka gamintojo rekomenduojamą mažmeninę pardavimo kainą.
Į visas kainas įskaičiuotas 21 % PVM, pristatymo išlaidos neįskaičiuotos.