Fengšui

Harmoningo Raumgestalt vadovas
Kas yra fengšui
Kas yra fengšui?

Fengšui - tai kur kas daugiau nei tik interjero dizaino metodas: tai tūkstantmečius gyvuojanti Kinijos harmonijos teorija, kuria siekiama harmonizuoti gyvybinę energiją, vadinamąją chi. Žodžiai "feng" ir "shui" pažodžiui reiškia "vėjas" ir "vanduo" ir simbolizuoja nuolatinį energijos judėjimą ir tekėjimą aplinkoje. Fengšui tikslas - sąmoningu Raumgestalt skatinti gerovę, sveikatą ir vidinę ramybę.

Feng Sui istorija
Fengšui istorija ir kilmė

Fengšui ištakos siekia daugiau nei 3000 metų ir yra giliai įsišaknijusios kinų filosofijoje. Fengšui iš pradžių buvo naudojamas siekiant nustatyti geriausias vietas namams ir kapavietėms statyti, kad gamtos energijos veiktų harmoningai su žmonėmis. Laikui bėgant šis mokymas buvo tobulinamas ir tapo holistiniu metodu, skirtu gyvenamosioms erdvėms ir sodams projektuoti, kad pritrauktų sveikatą, gerovę ir laimę.

Šiuolaikinis fengšui
Fengšui šiuolaikiniame namų dekore

Šiais laikais fengšui neprarado savo aktualumo - priešingai: daugelis žmonių pripažįsta, kad jų aplinkos dizainas daro tiesioginę įtaką jų gyvenimo kokybei. Baldų įrengimas pagal fengšui - tai sąmoningas spalvų, baldų ir dekoratyvinių elementų pasirinkimas, skatinantis pozityvius energijos srautus ir didinantis harmoniją bute ar name. Nesvarbu, ar tai būtų svetainė, miegamasis, ar biuras: fengšui padeda įrengti patalpas taip, kad jos maitintų kūną, protą ir sielą.

Fengšui principai

Ying ir Yang
Yin ir yang: jėgų pusiausvyra

Pagrindinė fengšui sąvoka yra in ir jang pusiausvyra. Yin reiškia ramybę, tamsą ir moteriškumą, o yang - aktyvumą, šviesą ir vyriškumą. Kambariuose, kuriuose pernelyg stipriai dominuoja vienas iš dviejų polių, gali atsirasti disharmonija. Harmoningi namai grindžiami yin ir yang pusiausvyra, pavyzdžiui, subalansuotu šviesos ir šešėlių, šiltų ir šaltų spalvų, minkštų ir kietų medžiagų deriniu.

Penki elementai
Penki fengšui elementai

Kitas svarbus principas - penki fengšui elementai. Apstatymas pagal fengšui yra sėkmingas, kai visi penki elementai yra subalansuoti. Mediena simbolizuoja augimą ir gyvybingumą - idealiai tinka svetainei ir sodui. Fire reiškia aistrą ir energiją - puikiai tinka dinamiškoms patalpoms, pvz., kabinetui. Žemė reiškia stabilumą ir saugumą - idealiai tinka miegamajam. Metalas skatina aiškumą ir logiką - tinka biurams ir darbo vietoms. Vanduo simbolizuoja gyvybės ir emocijų tėkmę - tinka naudoti prie įėjimo arba pro veidrodžius.

Judėjimas
Gyvybinės energijos srautas

Či - tai nematoma gyvybinė energija, kuri teka per kambarius. Fengšui tikslas - optimizuoti Či srautą, kad teigiama energija galėtų laisvai judėti. Energijos srauto blokavimas, pavyzdžiui, dėl netinkamai išdėstytų baldų, netvarkos ar aštrių briaunų, gali turėti neigiamos įtakos sveikatai, gerovei ir laimei. Todėl įrengti būstą pagal fengšui reiškia panaikinti užkardas ir atverti kelią harmoningam Či srautui.

Feng Shui - Patarimai, kaip apstatyti skirtingus kambarius

Harmoningai įrengtas kambarys pagal fengšui yra ne tik estetiškas. Ji sukuria aplinką, kurioje pozityvi energija gali laisvai tekėti ir jaučiama gera savijauta. Svarbiausias vaidmuo čia tenka erdvės padalijimui: vietoj ilgų, tiesių linijų lygūs perėjimai ir aiškiai apibrėžtos zonos užtikrina netrukdomą či cirkuliaciją. Baldai turėtų būti išdėstyti taip, kad durys ir langai liktų matomi, o apvalūs kraštai ir natūralios medžiagos, pavyzdžiui, mediena, skleistų papildomą ramybę ir pusiausvyrą. Spalvų pasirinkimas** taip pat turi įtakos atmosferai: raudona ir oranžinė spalvos pagyvina darbo vietas, mėlyna ir žalia paverčia miegamuosius poilsio oazėmis, o geltona ir žemės atspalviai valgomojo zonoje turi stabilizuojantį poveikį.

Nepadarykite šios klaidos: Dažna klaida - nepastebėti tamsių kampų ir pernelyg didelės netvarkos. Abu šie veiksniai gali blokuoti energijos srautą ir sutrikdyti pusiausvyrą. Sąmoningas dizainas sukuria ne tik gražią gyvenamąją erdvę, bet ir kūną bei sielą puoselėjančius namus.

Fengšui gyvenamajame kambaryje: Tinkami baldai gerai savijautai ir teigiamai energijai

Svetainė yra pagrindinis kambarys, kuriame susitinka šeima ir draugai. Apstatymas pagal fengšui reiškia, kad sofą reikia pastatyti prie stabilios sienos, kuri simbolizuoja saugumą ir palieka pakankamai erdvės energijos srautui. Veidrodžiai gali nukreipti či, o apvalūs stalai ir minkštos medžiagos skatina harmoniją. Fengšui lempa su šilta šviesa palaiko teigiamą atmosferą.

Fengšui miegamajame: Poilsio ir ramaus miego optimizavimas

Fengšui miegamasis turėtų būti ramybės oazė. Lova turi stovėti prie tvirtos sienos, atokiau nuo durų ir langų, kad energijos srautas būtų ramesnis. Švelnios spalvos, pavyzdžiui, smėlio, mėlyna ar pasteliniai atspalviai, sustiprina atpalaiduojantį poveikį. Venkite veidrodžių, nukreiptų tiesiai į lovą, nes jie gali trukdyti miegoti.

Fengšui biure
Fengšui biure: produktyvumo ir aiškaus mąstymo skatinimas

Biuro įrengimas pagal fengšui reiškia, kad stalą reikia pastatyti taip, kad duris matytumėte, o nugara būtų atremta į stabilią sieną. Tokie augalai kaip laimingasis bambukas ir metalo elementai skatina susikaupimą ir produktyvumą. Fengšui lubų šviestuvas turėtų skleisti aiškią, bet švelnią šviesą.

Fen Shui sode
Fengšui sode: Harmoningos lauko erdvės kūrimas

Sodą taip pat galima suprojektuoti pagal fengšui. Vandens elementai, tokie kaip maži tvenkiniai ar fontanai, išjudina energijos srautą, o lenkti takai ir **augalų, akmenų ir medžio pusiausvyra sustiprina bendrą harmoningą įspūdį.

Fengšui šviesa

Šviesa ir apšvietimas fengšui

Fengšui šviesa simbolizuoja Jang energiją - aktyvią, galingą ir dinamišką. Jis reiškia judėjimą ir augimą ir atlieka svarbų vaidmenį skatinant pozityvią energiją namuose.

Visų pirma: Tamsus kambarys sulaiko energiją, stabdo či ir gali sukelti nuovargį ar irzlumą. Kita vertus, ryškūs, šilti šviesos šaltiniai suaktyvina gyvybinę energiją ir skatina sveikatą bei gerovę.

Trys fengšui taisyklės dėl šviesos

Kuo dažniau naudokite natūralią dienos šviesą. Dideli langai ir šviesios užuolaidos leidžia laisvai sklisti saulės šviesai.

Naudokite tiesioginį apšvietimą, kad sukurtumėte minkštas šviesos salas. Tiesioginė, ryški šviesa gali "nudeginti" chi.

Sveikatos veidrodžiai gali sustiprinti teigiamą šviesos energiją. Tačiau įsitikinkite, kad jie nesustiprina neigiamos energijos, pvz., padvigubindami netvarką.

Fengšui lempos kiekvienam kambariui

Pagal fengšui, kiekvienai patalpai reikia specifinio apšvietimo, pritaikyto jos funkcijai. Pasirinkę tinkamą fengšui lempą galite pakeisti sustingusią erdvę į gyvybingą.

Lempų dizaino patarimas: Apvalios arba organiškos formos lempos skatina energijos srautą, o kampuotos arba kampuotos lempos gali blokuoti či.

Gyvenamasis kambarys: Šviesios, šiltos spalvos ir keli švelnūs šviesos šaltiniai skirtinguose lygiuose, skatinantys gerą savijautą ir bendravimą. Kambario centre esantis fengšui lubų šviestuvas skleidžia harmoniją. Kampuose pastatykite grindų lempas, kad neutralizuotumėte tamsią energiją. Natūralios apšvietimo medžiagos, tokios kaip bambukas, medis ar tekstilė, turi labai harmoningą poveikį.

Miegamasis

Miegamasis: Švelni, šilta šviesa su natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medžio ar lino, šviestuvų gaubtais sukuria ramybę ir harmoniją. Naudokite pritemdomus šviestuvus ir nestatykite lubų apšvietimo tiesiai virš lovos - jis gali "uždusinti" jūsų gyvybinę energiją. Keli papildomi šviesos šaltiniai, pavyzdžiui, naktinės lempos ir grindų šviestuvai, sukuria įvairialypį vaizdą.

virtuvė: Virtuvėje ir valgomajame labai svarbus aiškus, ryškus apšvietimas, kuris palaiko patalpos energetinį "budrumą" ir simbolizuoja klestėjimo ir gausos srautą. Virš valgomojo stalo esantis pakabinamas šviestuvas yra geras atspirties taškas. Darbo vietose turėtų būti naudojamas apšvietimas po spintelėmis, kad būtų užtikrinta gera savijauta.

Sodas

Sodas: Žibintai arba saulės žibintai simbolizuoja ryšį tarp dangaus ir žemės ir padeda subalansuoti penkis elementus. Jei turite tvenkinį ar baseiną, galite jį apšviesti atmosferiniu apšvietimu. Sodo prožektoriai padeda apšviesti žalumą net tamsoje ir nukreipti žvilgsnį ir chi.

Vonios kambarys

Vonios kambarys: Minkšta, netiesioginė šviesa sukuria atpalaiduojančią atmosferą ir padeda atsinaujinti. Kita vertus, ryški, šalta šviesa gali skatinti nerimą ir sutrikdyti energijos srautą.

Biuras

Buveinė: Ryški kryptinė šviesa virš darbo stalo skatina susikaupimą ir aiškumą. Kita vertus, gale esanti lempa gali sukelti neigiamų jausmų ir nesaugumo jausmą - to reikėtų vengti.

Leiskite mums jus įkvėpti

Fengšui apdaila

Fengšui dekoracijos ir aksesuarai

Dekoravimas yra daugiau nei tik puošyba - jis turi gilesnę, energetinę prasmę. Apstatymas pagal fengšui - tai sąmoningas elementų, kurie stiprina energijos srautą namuose, pasirinkimas. Apvalios ar lenktos formos (pvz., apvalūs stalai, organinės vazos) skatina laisvą energijos tekėjimą, o kampuotos ar aštrios formos gali siųsti neigiamos energijos "strėles". Raugalai arba minkšti audiniai sušvelnina jų poveikį.

Pateikiame keletą įkvepiančių Fengšui dizaino idėjų jūsų namams:

  • Gyvenamasis kambarys: Pasirinkite kambarinius augalus, kad sustiprintumėte medžio elementą. Pakabinkite įkvepiantį paveikslą su vandens motyvais, kad paskatintumėte energijos srautą.
  • Miegamasis: Naudokite amuletus arba mažus kristalus, kad švelniai nukreiptumėte či per kambarį. Ramių peizažų vaizdas stiprina jin energiją ir užtikrina geresnį miegą.
  • Buveinė: Padėkite veidrodį taip, kad jis atspindėtų šviesą, bet nedubliuotų stalo.
  • Sodas: Įrengkite nedidelį tvenkinį arba fontaną pietryčiuose, kad pritrauktumėte klestėjimą ir laimę.

Mažiau yra daugiau: Netvarka yra didžiausias fengšui priešas. Jis blokuoja energijos srautą ir dėl jo patalpos tampa sunkios ir slegiančios. Todėl reguliariai tvarkykitės ir atsikratykite daiktų, kurie nesuteikia jums teigiamos energijos. Taip pat naudokite uždarus sandėliavimo sprendimus, kad išvengtumėte vizualinių trikdžių. Taip pat pasirūpinkite, kad įėjimo erdvė būtų švari - tai vartai, pro kuriuos į jūsų namus plūsta či.

Pažvelkite į jį

Fengšui išvada

Išvada: Fengšui - harmoningi namai

Fengšui yra daugiau nei tik mada - tai gyvenimo filosofija. Jei namus įrengsite pagal fengšui, sukursite namus, kurie spinduliuoja pozityvią energiją, gali pritraukti gerovę, skatina vidinę harmoniją ir stiprina bendrą savijautą. In ir jang pusiausvyra, meistriškas penkių elementų integravimas ir tikslingas spalvų bei šviesos naudojimas sukuria harmoningą aplinką, kuri daro teigiamą įtaką visoms gyvenimo sritims. Subalansuotas patalpų išplanavimas ir aiškios struktūros sukuria ramybės ir saugumo atmosferą. Integravus fengšui į savo namus, jums atsiveria daugiau gyvenimo džiaugsmo ir vidinės ramybės.

Susijusios temos