PATARIMAS
Energijos vartojimo efektyvumo klasės

Naujasis ES energijos vartojimo efektyvumo ženklas

Svarbiausi klausimai

Naujoji elektros prietaisų energijos vartojimo efektyvumo etiketė paprastai taikoma visoje Europoje nuo 1. 2021 m. kovo mėn., tačiau šviestuvams tik nuo 1. Rugsėjis 2021. Iki 1\". 2023 m. kovo mėn. abu ženklai egzistuos lygiagrečiai. Tačiau daugelis gamintojų pereina prie šios technologijos anksčiau. Atsakome į svarbiausius klausimus apie naująjį energijos vartojimo efektyvumo ženklą ir parodome, kas keičiasi, o kas lieka nepakitę.


Kodėl yra naujas energijos vartojimo efektyvumo ženklas?

Pastaruoju metu elektros prietaisai, lemputės ir šviesos šaltiniai tampa vis taupesni. Todėl visi prietaisai buvo laikomi efektyviais. Todėl buvo nustatytos A+, A++ arba A+++ energijos vartojimo efektyvumo klasės, kurios beveik nesiskiria viena nuo kitos. Naujasis energijos vartojimo efektyvumo ženklas nuo 2021 m. padės vartotojams vėl padaryti skirtumus skaidresnius. Šiuo tikslu visi prietaisai vertinami iš naujo.

Skirtumas nuo senosios energijos vartojimo efektyvumo etiketės

Kuo skiriasi nuo senojo energijos vartojimo efektyvumo ženklo?

Nuo 2021 m. nebeliks A+, A++ ir A+++ (plius klasės), o tik A-G klasės. A klasė iš pradžių buvo palikta tuščia, kad ateityje būtų galima ženklinti dar daugiau energiją taupančių prietaisų. Todėl net efektyviausioms lempoms ir šviestuvams buvo suteiktos B ir C energijos vartojimo efektyvumo klasės. Tačiau dabar yra LED šviesos šaltinių, kurie atitinka A energijos vartojimo efektyvumo klasę. Šviesos efektyvumas yra apie 200 lm/W, taigi šios lempos yra maždaug dvigubai efektyvesnės už geras "įprastas" LED lempas.

Be to, dabar yra QR kodas, kuriuo galima gauti daugiau informacijos apie energijos vartojimo efektyvumą iš EPREL internetinės duomenų bazės. Registracija gamintojams yra privaloma.

Energijos vartojimo efektyvumo etiketės palyginimas: taip atrodo naujoji energijos vartojimo efektyvumo etiketė

Energijos vartojimo efektyvumo etiketė

Sena efektyvumo etiketė

  1. Senoji energijos vartojimo efektyvumo klasė
  2. Kilovatvalandės per 1000 naudojimo valandų
Energijos vartojimo efektyvumo etiketė

Naujoji efektyvumo etiketė

  1. Perskaičiuota energijos vartojimo efektyvumo klasė
  2. Kilovatvalandės per 1000 naudojimo valandų
  3. QR kodas efektyvumo duomenims iš EPREL duomenų bazės gauti

2021 m. energijos vartojimo efektyvumo ženklas:

Ar galiu palyginti senąją ir naująją energijos klases?

Kiekvieno žibinto efektyvumo klasė nustatoma iš naujo, taikant naujas bandymo procedūras. Todėl senosios ir naujosios energijos klasės yra sunkiai palyginamos. Pavyzdžiui, išorinis maitinimo blokas prisideda prie energijos sąnaudų, todėl sumažėja bendras efektyvumas.

Be to, perėjus prie naujojo energijos vartojimo efektyvumo ženklo, A energijos klasė iš pradžių liko tuščia - tik naujausios kartos šviesos šaltiniai atitinka griežtus A energijos vartojimo efektyvumo klasės kriterijus.


Ar šviestuvai, pažymėti naujuoju energijos vartojimo efektyvumo ženklu, yra mažiau efektyvūs?

Ne, jie vis tiek yra efektyviai vartojantys energiją. Naujoji efektyvumo etiketė buvo sukurta taip, kad būtų griežtesnės bandymų procedūros ir kad būtų atsižvelgta į ateitį. Pagal šiuolaikinius standartus, pagal senąją energijos vartojimo efektyvumo etiketę pagaminti efektyvūs gaminiai yra tokie pat efektyvūs ir po perėjimo prie naujos energijos vartojimo efektyvumo etiketės.


Kuriems prietaisams suteikiamas naujasis ES energijos vartojimo efektyvumo ženklas?

Visi elektros prietaisai, turintys seną ES energijos vartojimo efektyvumo etiketę, turi ir naują. Tai ne tik šviestuvai ir lempos, bet ir televizoriai bei buitiniai elektros prietaisai, pavyzdžiui, skalbimo mašinos ir šaldytuvai.


DUK: Dažniausiai užduodami klausimai apie energijos vartojimo efektyvumą

Kas dabar yra "A+++"?

Ar dabar nebėra A?

Ar nuo rugsėjo 1 d. nebeliks senojo šviestuvų energijos vartojimo efektyvumo ženklo?

Kodėl mano gaminys nėra paženklintas energijos vartojimo efektyvumo etikete?