- Ankstesnis
- 1
- 2
- 3
- Kitas
Iki 65% išjungti daugiau nei 15,000 elementai Išsaugokite dabar
Bauhauzas - garsioji Veimaro respublikos laikų Vokietijos dizaino mokykla - ir šiandien sulaukia tarptautinio pripažinimo. Ją 1919 m. Veimare įkūrė Walteris Gropiusas, 1926 m. persikėlė į Dessau, o 1932 m. - į Berlyną. 1933 m. nacionalsocialistai privertė mokyklą uždaryti. Iš Bauhauzo išaugo tokie dizaineriai kaip Marianne Brandt, Wilhelmas Wagenfeldas ir Josefas Albersas. Jie sukūrė nesenstančio grožio kūrinius, kuriuos šiandien atkuria TECNOLUMEN.
1980 m. Walteris Schnepelis įkūrė įmonę TECNOLUMEN, kuri šiandien yra geriausiai pasaulyje žinoma istorinių šviestuvų ir kitų Bauhauzo laikotarpiu sukurtų gaminių gamintoja.
Pirmasis gaminys - klasika tarp šviestuvų, kuris dėl savo patrauklaus dizaino ir šiandien tebėra nesenstantis, ieškomas šviestuvas - buvo "Wagenfeld" stalinė lempa. Wilhelmo Wagenfeldo 1923/24 m. sukurta stalinė lempa kaip joks kitas šviestuvas atspindi Bauhauzo dizaino užmojus ir iki šiol yra pavyzdys šiuolaikiniams dizaineriams.
TECNOLUMEN asortimentą greitai papildė kiti klasikiniai Bauhauzo dizaino gaminiai. Tai Marianne Brandt, Josefo Alberso, Gyulos Juliuso Papo ir Hanso Przyrembelio kūriniai. Gaminių asortimentą papildo garsių dizainerių, tokių kaip Martas Stamas, Egonas Eiermannas, Guentheris Leuchtmannas ir Dieteris Ramsas, Art Deco ir De Stijl stiliaus šviestuvai.
Unikalų TECNOLUMEN prekės ženklo asortimentą sudaro šis būdingų šviestuvų derinys, turintis didelę atpažįstamumo vertę.
"Staatliches Bauhaus in Weimar" buvo įkurtas 1919 m. ir buvo dizaino universitetas. Iniciatorius ir pirmasis direktorius buvo Walteris Gropiusas. Veimaro respublikos laikais čia rinkosi žymiausi to meto menininkai. Čia sukurta daugybė nepamirštamų tapybos, skulptūros, architektūros, tipografijos, fotografijos, tekstilės ir dizaino darbų. Būtent todėl, kad šios labai skirtingos disciplinos darė įtaką viena kitai, buvo sukurta nepakartojama, charakteringa šiuolaikinė klasika. Tačiau nuopelnai taip pat priklauso puikiems mokytojams, kurie puikiai vadovavo savo mokiniams.
Kai 1924 m. Tiuringijos dešinioji partija atleido visus Bauhauzo meistrus, 1925-1926 m. Bauhauzas persikėlė į Desau. 1928 m. naujuoju įstaigos vadovu tampa Hannesas Meyeris. 1930 m. juo pasekė Ludwigas Miesas van der Rohe. Kai 1932 m. nacionalsocialistinė Dessau miesto taryba vėl uždarė Bauhauzą, vieta vėl buvo pakeista - į Berlyną. Visas institutas buvo uždarytas 1933 m.
"Bauhaus" gaminiai sukurti siekiant paprastumo ir maksimalaus praktiškumo.
Wilhelmas Wagenfeldas gimė 1900 m. Brėmene. Jo darbo Bauhauze nuo 1923 m. pagrindas neabejotinai buvo vaikystė ir mokymasis Koch ir Bergfeld sidabro dirbinių gamykloje Brėmene. 1924 m. jis išlaikė sidabro meistro egzaminą ir sukūrė stalinę lempą su metaliniu pagrindu ir metaliniu vamzdžiu. 1929 m. jis pats ėmėsi dėstyti, paskutinį kartą 1931-1935 m. - Berlyno valstybinėje dailės akademijoje. Dirbęs Vereinigte Lausitzer Glaswerke Weisswasser/Oberlausitz meno vadovu ir 1942-1945 m. tarnavęs kare, jis buvo Berlyno Hochschule für Bildende Künste profesorius, o 1954 m. įkūrė Wagenfeldo dirbtuves. Jis mirė 1990 m.
Wagenfeldo stalinė lempa buvo sukurta 1924 m., kai jis laikė meistriškumo egzaminą. Buvo siekiama sukurti tikrą pramoninį gaminį. Tačiau rezultatas - rankomis pagamintas produktas. Dėl savo paprastumo ir nesenstantis, į esminius dalykus orientuotas dizainas, šviestuvas ir šiandien yra populiarus daugelyje baldų stilių. Žinoma, taip pat madingo industrinio stiliaus.
TECNOLUMEN atkuria "Wagenfeld" stalinę lempą pagal originalias originalias matmenų ir medžiagų specifikacijas. Bauhaus ir TECNOLUMEN ženklai yra autentiškumo sertifikatas.
Marianne Brandt gimė 1893 m. Chemnice. Jos kelias vedė į tapybos ir skulptūros studijas Veimaro Didžiosios Hercogystės dailės akademijoje ir į Bauhauzą, kur ji dirbo nuo 1924 m. Per kitus ketverius metus jis sukūrė daugybę prietaisų ir šviestuvų dizainų, kurie dabar laikomi klasika. Ji dirbo metalo dirbtuvių vadove, laisvai samdoma dailininke ir amatininke, dėstė Drezdeno dailės ir taikomosios dailės kolegijoje, nuo 1955 m. Chemnice kūrė tapybą ir mažąją skulptūrą, o 1976 m. persikėlė į Kirchbergą/Saksoniją, kur praleido paskutinius septynerius savo gyvenimo metus. Nuo 1999 m. Chemnice jos vardu pavadinta gatvė.
"Trabant" pakabinamą šviestuvą 2008 m. sukūrė Joachimas Manzas. Dizaino paprastumą atsveria neįprastas medžiagos pobūdis: betoninė sfera kabo ant plono vielinio laido, kurio apačioje yra stiklinis lęšis. Ši šiuolaikinė klasika ypatinga tuo, kad betonas liejamas rankomis. Išduobės ir oro kišenės, t. y. skirtingos, netaisyklingos ir unikalios paviršiaus savybės kiekvieną kartą suteikia paviršiui "gyvą" išvaizdą. Betono naudojimas taip pat yra nesenstantis ir madingas pasirinkimas, nes šią medžiagą ir jos apdorojimą galima rasti tokiuose stiliuose kaip pramoninis stilius.
1927 m. buvo užpatentuota Eduardo Vilfrido Buquet stalinė lempa. Svarbiausia patento savybė - sąnariai. Šis unikalus rašomojo stalo aksesuaras gniaužia kvapą ne tik dėl lanksčiai reguliuojamų sąnarių, bet visų pirma dėl paviršiaus, kuris gali būti sidabruotas arba paauksuotas. Beveik visos šio šviestuvo dalys yra rankų darbo, todėl šis unikalus gaminys, kurio paklausa išlieka didelė ir praėjus beveik šimtmečiui, yra dar vertingesnis. Dėl gana siauro šviestuvo reflektoriaus galima naudoti tik labai mažus lempučių lizdus. Šviesos šaltinis su GY6.35 pagrindu, kurio galia siekia iki 50 W, naudojamas tam, kad būtų pasiektas tinkamas šviesos srautas praktiškai naudojant šį elegantišką elementą.
TECNOLUMEN turi išskirtines teises iš naujo išleisti garsųjį "Wagenfeld" šviestuvą. Todėl bendrovė yra vienintelė pasaulyje "Wagenfeld" šviestuvų, kurie dėl savo kilmės dar vadinami "Bauhauzo šviestuvais", gamintoja. Tarp kitų pakartotinai išleistų kolekcijų - 1928/29 m. Marianne Brandt sukurtas Bauhauzo arbatinukas ir jos lubinis šviestuvas.
"Forma atitinka funkciją". Nuo pat įkūrimo 1980 m. Brėmene įsikūrusi bendrovė TECNOLUMEN laikosi šio Bauhauzo credo ir gamina kasdienius daiktus pagal aukščiausius dizaino standartus.
**Kiekviena reprodukcija yra sunumeruota, o jos autentiškumas patvirtintas antspaudu.
Art Deco stiliaus grindų lempa, sukurta pagal prancūzų dizainą apie 1930 m.
Pradžios šalis: Vokietija Įkūrimo metai: 1980 m.
Apdovanojimai: iF Product Design Award | "German Design Award"
Adresas: TECNOLUMEN ® GmbH & Co.KG Lötzener Strasse 2-4 28207 Brėmenas
Lumories.lt yra įgaliotasis TECNOLUMEN partneris. TECNOLUMEN originalus galima atpažinti iš Bauhaus ir TECNOLUMEN simbolių bei nuoseklios numeracijos.
Perbrauktos kainos atitinka gamintojo rekomenduojamą mažmeninę pardavimo kainą.
Į visas kainas įskaičiuotas 21 % PVM, pristatymo išlaidos neįskaičiuotos.