Biuro apšvietimo dizainas
Daugelis darbuotojų prie darbo vietos biure praleidžia apie 8 valandas. Geras apšvietimas taip pat yra geros savijautos veiksnys darbe: jis leidžia atlikti bet kokią veiklą ir turi įtakos sveikatai.\ Apšvietimas taip pat yra įmonės reprezentacinis ir ekonominis veiksnys. Lumories.lt Jau daugiau nei 20 metų apšvietimo dizaineriai konsultuoja verslo klientus dėl idealaus biuro apšvietimo, atsižvelgdami į visas individualias sąlygas ir pageidavimus.
Šiuolaikinio biuro apšvietimo ypatybės
Į žmogų orientuotas apšvietimas
Biurų šviestuvai naudoja šviesą su dideliu mėlynos spalvos komponentu, kad skatintų susikaupimą ir mažintų nuovargį. Moderniausios HCL apšvietimo sistemos savo šviesos spalva taip pat imituoja natūralios dienos šviesos pokyčius. Todėl jie optimaliai palaiko produktyvumą ir sveikatą.
Su užduotimi susijęs
Kiekviename biure keičiasi darbo veikla ir vietos. Apšvietimas turi atsižvelgti į visus šiuos veiksnius, kad optimizuotų kasdienį biuro gyvenimą. Pavyzdžiui, šviesa prie rašomojo stalo turi atitikti kitokius kriterijus nei centrinėje susirinkimų vietoje, kurioje stebimi projektavimo darbai.
Energijos ir sąnaudų efektyvumas
Pelningumas yra pagrindinis bet kurios įmonės veiksnys. Išmanusis biuro apšvietimas naudoja efektyvią LED apšvietimo technologiją. Be to, jis reaguoja į darbuotojų buvimą ir dienos šviesos intensyvumą naudodamas buvimo ir sutemų jutiklius.
Biuro šviestuvai
Apšvietimo kokybė biure
Lumories.lt Mūsų ekspertai, planuodami apšvietimą, atsižvelgia į tikslias vietos sąlygas ir nustato optimalų biuro apšvietimą.
Dėl kambario būklės
atsižvelgiame į, pvz:
- Dienos šviesos paplitimas
- Šviesos sklaida ant sienų, Lubos ir grindys
- Lubų aukštis, nišos, sienų spalvos
- Kambarių zonos, kurias reikia sustiprinti šviesa
- Šviesos ir šešėlių raida kambaryje
- Šviesos poveikis, Spalvos ir medžiagos atmosferoje
- nacionaliniai veiksniai, nes šviesa taip pat yra kultūrinis klausimas.
Sprendimus galima rasti erdvės sąlygose.
Kalbant apie šviesos pasirinkimą, be kita ko, įtraukiame:
- Apšvietimo lygis ir Šviesumo pasiskirstymas
- Tiesioginio akinimo ribojimas
- Ekrane ir kitoje darbo įrangoje atspindimų atspindžių mažinimas
- Trimatis matomumas naudojant tinkamą šešėliavimą
- Trikdančių šešėlių vengimas
- Šviesos spalva ir spalvų perteikimas Be mirgėjimo
Pasirinkti šviestuvai atitinka visus reikalavimus.
Žmonės centre
"Zumtobel" ir Fraunhoferio instituto atliktas tyrimas "Suvokiama apšvietimo kokybė biure" rodo, kas darbuotojams svarbu kasdieniame biuro gyvenime.\ Mūsų apšvietimo dizaine visuomet daug dėmesio skiriama darbuotojui.
Standartuose rekomenduojamas maždaug 500 liuksų apšvietos lygis. Tačiau tyrimas parodė, kad darbuotojai pageidauja didesnio nei 800 liuksų apšvietimo lygio.
Tyrimas rodo, kad dirbtinė šviesa dažnai naudojama ilgiau nei šešias valandas ne tik žiemos, bet ir vasaros dienomis.
Individualiai pritemdoma ir spalvą keičianti dirbtinė šviesa gerina savijautą, todėl didina produktyvumą ir kūrybiškumą.
Tiesioginė ir (arba) netiesioginė šviesa dėl mažesnių ryškumo kontrastų lengviau veikia akis ir užtikrina geriausią apšvietimą - tai jaučia ir darbuotojai.
Biurų tipai
Ne visi biurai yra vienodi. Mūsų apšvietimo dizaineriai parengs įvairius sprendimus, iš kurių galėsite rinktis savo patalpoms. Tai, kokios apšvietimo sistemos naudojamos, visada priklauso ir nuo teisinių reikalavimų.
- Grindų plotas nuo 10 iki 50 m²
- 1-2 asmenims
- Paprastai didelė dienos šviesos dalis
Dirbtinis apšvietimas naudojamas laikinai. Rekomenduojami lygiagretūs langui šviestuvai, pvz., pakabinami šviestuvai.
- Grindų plotas nuo 50 iki 300 m²
- Iki 25 žmonių
- Paprastai tik prie langų esančiose vietose. Natūraliai veikiamos zonos
Lanksčios stalų grupės apšviečiamos mobiliomis apšvietimo sistemomis, pavyzdžiui, biuro grindų lempomis. Be to, patalpoje galima naudoti aplinkos apšvietimą, pvz., LED skydus.
- Plotas nuo 400 iki 1200 m²
- Iki 100 žmonių
- Paprastai reikia nuolatinio dirbtinio apšvietimo
Dirbtinis apšvietimas naudojamas laikinai. Rekomenduojami lygiagretūs langui šviestuvai, pvz., pakabinami šviestuvai.
Darbo vietos apšvietimo taisyklės
Reglamente DIN EN 12464 ir ASR 7/3 pateikiama tiksli informacija apie apšviestumą darbo vietoje.\ Darbo vietų direktyvoje nustatyta, kad įprastos biuro darbo vietos apšviestumo lygis turi būti 500 liuksų. Projektuodami apšvietimą atsižvelgiame į šiuos ir kitus specifinius reikalavimus. Sužinokite daugiau apie optimalų apšvietimą darbo vietoje čia.
Zonavimas ir papildomos sritys
Ne tik pats biuras ir įvairios jo apšvietimo zonos, bet ir visos kompleksui priklausančios patalpos turi būti patraukliai ir funkcionaliai apšviestos. Mūsų apšvietimo dizaineriai atsideda jūsų mažam ar dideliam apšvietimo projektui ir naudoja išsamią zonavimo koncepciją, kad nustatytų, kurioms sritims, išskyrus darbo vietą, taikomi specialūs apšvietimo reikalavimai.
Įėjimo zona
Registratūroje apšvietimu siekiama sukurti gerą pirmąjį įspūdį, patrauklią ir neakinančią šviesą, taip pat optimalias regėjimo sąlygas darbuotojams.
Prieškambaris
Funkciniai šviestuvai užtikrina optimalias regėjimo sąlygas koridoriuose. Tikslingas akcentinio apšvietimo naudojimas suteikia įvairovės, pavyzdžiui, siekiant estetiškai pabrėžti objektus.
Konferencijų salė
Vienoda, ryški šviesa turi reprezentatyvų poveikį ir yra būtina intensyviam dialogui posėdžių salėje. Jei naudojami priedai, pavyzdžiui, projektorius, būtina naudoti reguliuojamą apšvietimą.
Kavinė
Kavinėje, priešingai nei darbo zonoje, rekomenduojamas šiltas baltas, jaukus apšvietimas. Šioje šviesoje maistas taip pat atrodo patrauklesnis.
Puikus apšvietimo dizainas pagal ekonominius aspektus
Išmanieji saulės užsklandos prietaisai, pavyzdžiui, roletai ir žaliuzės, reguliuoja į patalpą patenkančią dienos šviesą, mažina šilumos kaupimąsi ir apsaugo nuo akinimo. Tačiau tuo pat metu dienos šviesa optimaliai nukreipiama į patalpą.
Išmanieji buvimo vietos jutikliai perjungia apšvietimą pagal buvimo vietą. Be to, saulėlydžio jutikliai nustato dienos šviesos dažnumą. Taip galima pritemdyti arba perjungti šviesą pagal poreikį.
Šviesų veikimui patikrinti naudojama viso pastato BUS sistema. Nesėkmės atveju veiksmų galima imtis nedelsiant. Taip pat patartina integruoti apsauginį apšvietimą.
Paveikslėlio šaltinis: dguv