Akustiniai žibintai
Geresnė savijauta dėl geresnės patalpų akustikosKasdieniame biuro gyvenime neišvengiama spausdintuvų, telefonų ar klaviatūrų keliamo triukšmo. Tačiau, norėdamos išlaikyti produktyvumą ir apsaugoti darbuotojų sveikatą nuo triukšmo keliamo streso (darbuotojų darbingumas gali sumažėti iki 10 %), šiuolaikinės įmonės naudoja garso izoliavimo priemones. Akustiniai šviestuvai yra vienas veiksmingiausių būdų suderinti dirbtinį biuro apšvietimą su garso sugėrimu.
Triukšmo formos
tiesiogiai veikia klausą, pvz., sprogimo trauma. Kasdieniame biuro gyvenime jie beveik nepasitaiko, tačiau yra svarbi darbo saugos problema, pvz., atliekant statybos darbus.
Tai reakcija į stresą dėl pernelyg aukšto triukšmo lygio, kuri pasireiškia, pavyzdžiui, sumažėjusiu darbingumu, taip pat turi įtakos sveikatai. Tai dažniausiai pasitaiko kasdieniame biuro gyvenime.
Nepakankamas garso slopinimas užtikrina, kad bus girdimi ir asmeniniai pokalbiai. Trūksta akustinio privatumo ir nuolat jaučiatės "girdimi".
Infobox teisiniai reikalavimai
Biurui netaikomi jokie teisės aktais nustatyti triukšmo ribiniai dydžiai. Tačiau DIN EN ISO 11690-1 rekomenduoja maksimalias vertes, į kurias mes atsižvelgiame savo rekomendacijose, taip pat į kitas valstybinių institucijų ir darbdavių civilinės atsakomybės draudimo asociacijų rekomendacijas.
55 dB garso slėgio lygis jau yra suvokiamas kaip trikdantis
- Kalbos kokybė pablogėja, kai > 70 dB
- Biuruose foninio triukšmo lygis neturėtų viršyti 30-45 dB.
- Pramonės darbo vietose sunku išvengti 65-70 dB foninio triukšmo lygio.
Didžiausią triukšmą biure kelia elektroniniai prietaisai ir patys darbuotojai. Naudodami gerą biuro koncepciją ir aukštos kokybės akustines lempas, užtikriname geresnę patalpų akustiką, taigi ir didesnį darbuotojų pasitenkinimą.
Akustinių lempų vietos
Yra keletas būdų, kaip sumažinti triukšmą biure (žr. toliau pateiktas tolesnes priemones). Akustinės pertraukos taip pat yra gera idėja viešosiose erdvėse, pvz., maitinimo įstaigose. Akustiniai šviestuvai yra praktiškas ir estetiškas sprendimas. Jie sujungia apšvietimą ir garso sugėrimą, nes jų korpusas pagamintas iš garsą sugeriančios medžiagos, pvz., medvilninio veltinio.
Kitos triukšmo mažinimo priemonės
Akustinės lubos gali būti naudojamos kartu su akustinėmis lempomis, kad būtų pasiektas reikšmingas efektas.
Kadangi sienos yra labai kietos, jos atspindi garsą. Paveikslai, kalendoriai ar plakatai gali tam pasipriešinti.
Priešingai nei parketas, kilimai sugeria smūgio garsą. Kambariniai augalai taip pat sugeria garsą.
Knygų lentynos, dokumentų spintos ir, žinoma, posėdžių sofa daro teigiamą įtaką patalpos akustikai.
Garsą sugeriančios žaliuzės arba užuolaidos neleidžia triukšmui atsispindėti nuo langų ir atsimušti atgal į patalpą.
Jei įmanoma, kopijavimo aparatai ir spausdintuvai turėtų būti atskiroje patalpoje. Dauguma žmonių mano, kad šis triukšmo šaltinis erzina.